Täkkude Aastanäitus 2021


Näitusel osales kolm Voore Tallides kasvatatud hobust.
Videosalvestis Aastanäitusest: https://www.youtube.com/live/74s87wlpF9o?si=0WVH0K6bYrMRribr&t=629

VOORE ROONIN, s. 05.06.2013, täkk, raudjas, i. Raksel, e. Voore Adella, ei. Apollo, kasv. ja om. Voore Tallid OÜ
Mõõdud: 142 – 167 – 19.5
Voore Roonin osales nii ratsa- kui ka rakendikatsel eluaegse tunnustuse saamiseks ja mis läbiti edukalt.


RATSAKATSE:

  samm  traav    galopp  hüpe   üld    kokku
  8.0   8.5      8.5    8.0   8.0   41

1. Samm on pikk, vaba, elastne, töötab hästi läbi selja ning astub tugevalt üle jälje. 2. Traav on väga hea randme- ja kannaliigeste tööga, elastne, hea suure õhufaasiga ja tasakaalus. Põlveliigesed võiksid paremini töötada. 3. Galopp on hea rütmiga, elastne, lennukas, hea õhufaasiga ning samuti hea randme- ja kannaliigeste tööga. 4. Hüppel hea jalgade töö, tõuget hüppel piisavalt sellele hobusele. 5. Tasakaalukas, kuulekas, väga ilus ja kvaliteetne hobune. Väga hea tüübiga, elegantne, liikumistes väga hea kvaliteet ja kergus. Hüpetes oleks oodanud pisut enam jõudu. 

RAKENDIKATSE:  

Hinnete summa 61.00 punkti 70-st.
Kohtunike kommentaar: Lõdvestunud, jookseb hea impulsiga, kergete ilusate liikumistega, kerge aus kontakt. Väga hea raami pikenemise ja ennast kandev hobune.
Riina Rõa kommentaar: Kergesti õpetatav hobune. Meeldiv poni, kes sobib rakendisporti. Täkk on kergesti sõidetav, julge ja ise edasipürgiv. Heade liikumistega.

VOORE RITARI, s. 23.08.2019, raudjas, i. Voore Reegius, e. Voore Relli, ei. Raksel, kasv. Voore Tallid OÜ ja om. Tanja Korvekangas
Mõõdud: 144 – 179 – 19.5

  tüüp keha jalad samm traav galopp hüpe   üld   kokku
  8.5   8   8.5  8     8.5   8.5  9   8.5   67.5
 
1. Ilma märgatava võõrveresuse mõjuta tõutüüpiline eesti tõugu hobune. Sugutüüp ei ole veel täielikult välja arenenud. Kehaehituselt allamäge. 2. Kerge pea, piisava pikkusega kukal, keskmine kaela liitumine, keskmise pikkusega kael, keskmine piht, lai rind, madal turi, pehme piisava pikkusega selg, keskmine nimme, tugev libajas laudjas ja hetkel tagakõrge. 3. Piisava suurusega kabjad ja normaalsed keskmise pikkusega sõrgatsid. Piisava suurusega kanna- ja randmeliigesed. Esi- ja tagajalgade seis lai. Lühem esijalg. 4. Samm on hea rütmiga, tasakaalus, piisava energiaga, hea selja ja jalgade tööga ning piisava üleastumisega. Käik lai ja sirgjooneline. 5. Traav on hea rütmiga, tasakaalus, aktiivse selja ja jalgade tööga ning ülesmäge impulsiga. 6. Galopp samuti rütmikas, tasakaalus, elastne, lennukas ning hea selja tööga. 7. Hüppel piisavalt võimsust, suurust ja väga hea tehnika. Väga hea jalgade töö ning läheneb tõkkele väga tähelepanelikult. 8. Valged märgised kehal ja üle kannaliigese. Väga kvaliteetne liikumine ja erakordne hüpe. Päeva parim hüppaja.


VOORE ANTARIS, 03.07.2018, hõbehiirjas, i. Apollo, e. Reia, ei. Rotser, kasv. Voore Tallid OÜ ja om. Ingrid Randlaht
Mõõdud: 138 – 173 – 19

  tüüp keha jalad samm traav galopp hüpe   üld   kokku
    8   8.5   7.5  8   8   7.5   7.5    8     63
 
1. Ilma märgatava võõrveresuse mõjuta tõutüüpiline eesti tõugu hobune. Sugutüüp väljendunud, täkulik. 2. Keskmise suurusega pea, keskmise pikkusega kukal, madal kaela liitumine, pikk kael, lai rind, madal piisava pikkusega turi, piisava pikkusega selg, lühike nimme, tugev nimme-laudja ühendus ja ümar tugev libajas laudjas. 3. Väiksemapoolsed kabjad ja keskmise pikkusega sõrgatsid, tagajalgade seis harkvarbne. 4. Samm hea rütmiga, tasakaalus, energiline, aktiivse selja ja jalgade tööga ning väga hea üleastumisega. Käik kitsas. 5. Traav on hea rütmiga, väga heas tasakaalus, vähese õhufaasiga, aktiivse tagajalgade tõukega. 6. Galopp on allamäge ja veidi jäik, sooviks rohkem elastsust. 7. Hüppel piisavalt võimsust ja tehnikat. Hüppe suurus keskmine ja jalgade töö hea. Tõkkele läheneb tähelepanelikult. 8. Töökas, meeldiv, ilusa värvusega, harmooniline, hea tasakaaluga ning hea koostööga noor täkk.