Märade Aastanäitus 2022

 
19.juunil 2022 toimus Reiu Tallis EHKAS-e Aastanäitus eesti tõugu märadele.
Osalesime näitusel kolme Voore Tallide hobusega.

Üritusest videosalvestus:
https://www.youtube.com/live/W1E-QadTKjY?si=3bVETWgTM2qOd585&t=845


VOORE REVONIA, s. 18.07.2019, raudjas, i. Voore Reegius, e. Voore Adella, ei. Apollo, kasv. ja om. Voore Tallid OÜ
Mõõdud: 140 – 172 -18

  tüüp keha jalad samm traav galopp hüpe    üld   kokku   Hinde keskmine
   8    7.5  7    7   8   7   7   8     59.5     7.438
 
1. Ilma märgatava võõrveresuse mõjuta väga tõutüüpiline eesti tõugu hobune. Sugutüüp hästi väljendunud, märalik. Kehaehituselt tasakaalus. 2. Kuiv elegantne kerge pea, kõrge kaela liitumine, sirge keskmise pikkusega kael, keskmine rind, keskmise suurusega piisava pikkusega turi, sirge piisava pikkusega selg, pikk nimme, nimme-laudja ühendus nõrk, ümar libajas laudjas ja keskmine sabaasetus. 3. Korrektsed hea suurusega kabjad ja keskmise pikkusega sõrgatsid. Lühem esijalg. Väiksed kuivad kanna- ja randmeliigesed. Esijalgade seis lai ja tagajalgade seis normaalne. Külgvaates veidi saabeljalgne. 4. Samm on hea energiaga ja piisava üleastumisega. Esimene parem jalg sõuab. 5. Traav on hea rütmiga, tasakaalus, avar, hea jalgade töö ja randmetõstega ning ülesmäge impulsiga, aga võiks rohkem elastsust olla. 6. Galopp on hea rütmiga, tasakaalus, elastne, hea jalgade tööga ning ülesmäge impulsiga. 7. Hüppel piisavalt võimsust ja hea tehnika. Takistusele lähenedes sooviks paremat rütmi. 8. Sümpaatne ja sportlike võimetega mära, aga jääb täna veidi pingesse.ATTICA, s. 30.04.2019, hiirjas, i. Apollo, e. Tohtri Erika, ei. Elkar, kasv. Riina Säälik ja om. Voore Tallid OÜ
Mõõdud: 147.5 – 174 – 17.5

  tüüp keha jalad samm traav galopp hüpe üld   kokku   Hinde keskmine
  8.5  8    7   7    8    8   7   8   61.5   7.688

1. Ilma märgatava võõrveresuse mõjuta väga tõutüüpiline eesti tõugu hobune. Sugutüüp väljendunud, märalik. Kehaehituselt tasakaalus. 2. Kuiv keskmise suurusega pea, piisava pikkusega kukal, normaalne lõuapärade vahe, kõrgemapoolne kaela liitumine, pikemapoolne sirge kael, kitsapoolne rind, kõrge pikk turi, sirge pikemapoolne selg, keskmine nimme, nimme-laudja ühendus nõrgapoolne, tugev libajas ümar laudjas ja keskmine sabaasetus. 3. Korrektsed piisava suurusega kabjad ja normaalsed keskmise pikkusega sõrgatsid. Piisava suurusega kuivad kanna- ja randmeliigesed. Esijalgade seis x-jalgne ja koondvarbne ning tagajalgade seis normaalne. 4. Samm on hea rütmiga ja tasakaalus, hea energiaga, astub piisavalt üle jälje, aga kerib. 5. Traav on hea rütmiga, elastne ja lennukas, avar ning ülesmäge impulsiga. 6. Galopp on hea rütmiga ja tasakaalus, hea elastsusega, ülesmäge impulsiga, aga jääb veidi lühikeseks. 7. Hüppe võimsus hea, hüppe suurus keskmine, vähene selja ja jalgade töö ning takistusele lähenedes mittetähelepanelik. 8. Sportlik, kauni välimikuga, sihvakas, tasakaalukas, heade liikumistega, väga sümpaatne ja sebroidsete märgistega mära.


ALOORA, s. 02.06.2016, hall, i. Aiken, e. April, ei. Apollo, kasv. Egmont Välja ja om. Voore Tallid OÜ
Mõõdud: 143 – 191 – 19

  tüüp keha jalad samm traav galopp hüpe üld  kokku  Hinde keskmine
   8   8   8   8   7.5   8   8   8   63.5  7.938

1. Ilma märgatava võõrveresuse mõjuta hea tõutüüpiline hobune. Sugutüüp väga hästi väljendunud, märalik. 2. Kuiv kerge pea, normaalne kukal, keskmine kaela liitumine, sirge keskmise pikkusega kael, libajas piht, keskmise kõrgusega piisava pikkusega turi, piisava pikkusega selg, keskmine nimme, ümar renjas luip laudjas ja keskmine sabaasetus. 3. Piisava suurusega kabjad ja keskmise pikkusega sõrgatsid. Kuivad piisava suurusega kanna- ja randmeliigesed. Esijalgade seis koondvarbne ja tagajalgade seis harkvarbne. 4. Samm on hea rütmiga, tasakaalus, hea energiaga, aktiivse jalgade ja selja tööga ning astub jälge. Käik on normaalne, aga tagant sõuab. 5. Traav on hea rütmiga, tasakaalus, elastne, aktiivse selja ja jalgade tööga, aga jääb veidi lühikeseks. 6. Galopp on kerge, elastne, lennukas, aktiivse jalgade tööga ning ülesmäge impulsiga. 7. Hüppe võimsus ja tehnika head. Takistusele läheneb tähelepanelikult. 8. Ilus, sümpaatne, töökas, meeldiv, soliidne mära. Juttselgne ja sebroidsete märgistega.