Meie hobused Voore Talle esindamas

Olustveres toimus Combi Cup 2016 III etapp. Tegemist kombineeritud maratonide sarjaga igale rakenditüübile. Startis 25 ekipaaži ja 11 koha said meie eesti tõugu hobuste paar Aragon ja Avatar, kutsar Airi Reinvart ja groom Tiit Siiboja . 15 koha saime Amadeusi ja Allegroga, kutsar Anu Pärisoo ja groom Tiit Siiboja. Fotod: Maie Kukk ja Riina Rõa.

Kajastust leidis võistlus ka Ratsaliidu poolt.04.-05.072015 toimus Lau külas Raplamaal ERL Väike Karikas ja Raplamaa Rakend 2015. Osalesime eesti tõugu hobustega Amadeus ja Allegro ja uue paari Aragoni ja Avatariga, kellele oli see esimene võistlus.
Amadeusi ja Allegroge saavutasime 5 koha, kutsar Anu Matsoo ja groom Kalev Matsoo
Avatar ja Aragoniga saavutasime 10 koha, kutsar Airi Reinvart ja groom Tiit Siiboja

Airi Reinvart Avatari ja Aragoniga

Anu Matsoo Amadeusi ja Allegroga

AutasustamineBalti Cup 2013 toimus Tartumaal Saksa Ratsutamiskompleksis  13. - 15. septembril. Balti Cup-i ponide paarisrakendite arvestuses, kus konkurendid olid nii Lätist kui Leedust, saavutas I koha meie eesti tõugu hobuste paar Amadeus ja Allegro, kutsar Anu Pärisoo
ja groom Tiit Siiboja. Fotod: Tjorven SiibojaRuila tallides toimusid Eesti Meistrivõistlused Koolisõidus 27.-30.juuni 2013. Ingrid Randlaht ja eesti tõugu täkk Apollo osalesid harrastajate arvestuses ning saavutasid kahe päeva kokkuvõttes pronksmedali.

Videol II. osavõistluse sõit, skeem A25 (KÜR), mille tulemuseks saadi 67,66% ja I koht. Kohtunikud: H: Kirsten Søgaard (DEN) | C: Anna-Mari Pekonen (FIN) | B: Angelique Maasik Tulemused: http://www.tallinnhorseshow.ee/userfiles/files/EMV_2013/Tulemused/EMV_koond_KS_harr.pdf

 

 

Reiu Rakend 06.juuli  2013

 

9.juunil 2013 toimus EHS-i karikasari koolisõidus „Tori hobune 2013 ja Eesti hobune 2013” I etapp Säreveres. Võistlustest võtsid osa Ingrid Randlaht ja Anna-Katariina Nigesen, meie uus poniratsanik, Apolloga

Tulemused: Anna ja Apollo - skeem A21 ja 61,6% ning IV koht; Ingrid ja Apollo - skeem L32 ja 62% ning I koht

 

 

Juurimaa Rakend, 2.juuni 2013 -II koht

 

18.-19.augustil 2012 toimusid Pärna talus Tartumaal Meistrivõistlused rakendispordis. Voore Tallid olid esindatud kahe ühehobuserakendiga. Kutsariks Anu Pärisoo ja groomiks Tiit Siiboja sõitsid meie eesti hobusega Amadeus MV arvestuses ja hobusega Allegroga avatud klassis. Amadeusiga jäi kahjuks meie medal esimese takistuse kiiruskatse peale, kui purunesid rakmed. Tänu groomi suurepärastele oskustele õnnestus need parandada ja sõitu jätkata. Tulemuseks Amadeusiga IV koht ja Allegroga avatud klassi II koht. Hobumaailm.ee lehel Tulemused ja artikkel.

Video (autor: Ave Kuusemets) I-selt (rakmete purunemine) ja  II-lt takistuselt:

 

Fotod: Tjorven Siiboja 

EESTI HOBUSE PÄEV KURGJAL - 12.AUGUST 2012

Hea ülevaate kogu päevast saate Eesti Hobuse Kaitse Ühingu kodulehel, rohkem pilte nende Galeriis.

Meie talli hobustest käisid võistlemas rakendihobused Amadeus ja Allegro ning sugutäkk Apollo.

Anna Katariina Nigesen ja Amadeus - tulemus 66% ja V koht

Anu Pärisoo ja Allegro  - tulemus  66% ja VI kohtSkeemis A18 saavutasid Ingrid Randlaht ja Amadeus tulemusega 67%-i  III koha.Ja samas skeemis said Ingrid ja Apollo tulemuseks 66% ja IV koha.

 

 

 

05.-06.JUULIL 2012 Olid APOLLO  JA INGRID RANDLAHT VÕISTLEMAS RUILAS toimunud EESTI MEISTRIVÕISTLUSTEL KOOLISÕIDUS.  NELJAPÄEVAL oli HARRASTAJATE MV I OSAVÕISTLUS, SKEEM A22 ja mille tulemuseks saadi kirja 63,56% ja VII koht.

reedel oli harrASTAJATE MV II OSAVÕISTLUS, SKEEM A25 - KÜR. Tulemuseks 65,83% ja ix koht.  Kahe päeva meistrivõistluste  kompleksarvestuses jäid apollo ja Ingrid Vii kohale. suurepärane tulemus!!

Tulemused on väljas siin: http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2012/

Pilte reedesest päevast saate vaadata Kersti Kalbergi Fotoalbumi lehel: http://fotoalbum.ee/photos/aramisaramis/sets/1301237?page=1 

16.juunil toimus ERL-i SUVIsE KOOLISÕIDU KARIKASARja 2012 II ETAPP VÄÄNAS. Ingrid ja Apollo said tulemuseks 63,96% ja IV koht.

Tulemused Hobumaailma lehel programm 7 all.

9. juunil toimus Kolgaküla tallis rakendivõistlus Lahemaa rakend 2012. Võistlemas oli 12 rakendit. Voore Tallide eesti hobuste rakend oli taaskord võidukas, sAavutaTI  I koHT. Artikkel  esthorse.ee lehel. Tulemused  hobumaailm.ee  lehel.

Fotode autor: Ago Ruus ja Riina Rõa

26.-27. MAI TOIMUS RAPLAMAAL LAU KÜLAS EVE HAGGI JUURES "RAPLAMAA RAKEND 2012" KUS MEIE EESTI TÕUGU HOBUSED AMADEUS JA ALLEGRO SAID PAKKUDA VÕRDVÄÄRSET KONKURENTSI LÄTI JA TORI HOBUSTELE.  SEEKORD TOODI KOJU SUUREPÄRANE I KOHT.  REPORTAAŽI VÕISTLUSTEST SAATE LUGEDA VARJU KUUSEMETS SULEST HOBUMAAILM.EE  LEHELT. VÕISTLUSTE TULEMUSED LEIAD SIIT.

Videod: Ave Kuusemets

suurepärane!!! Ingrid ja Apollo saavutasid Ruilas Koolisõidu Karikasarja III etapil 18.märtsil 2012  harrastajate arvestuses I koha ja üldarvestuses II koha tulemusega 66,75%. Tähelepanu väärib, et tegu ei olnud ponide omavahelise mõõduvõtmisega, Apollo seljatas võistlusel uhkeid sporthobuseid.

Tulemusi saad vaadata Hobumaailmas programm nr 7 alt.  Ülevaadet eesti tõugu hobuste saavutuste kohta Ruilas lugege Eesti Hobuse Kaitse Ühingu kodulehel.  Ingridi kommentaare saate lugeda tema Atheena blogist.

Apollo selle aasta esimene start 28.jaanuaril 2012 Niitvälja koolisõidu karikasarja Sisehooaja II etapil. Tulemuseks 57.75% ja 11 koht. Tulemused Hobumaailm.ee  lehel.  Võistlustest saate lugeda Ingridi Atheena blogist.

Laupäeval, 12. novembril 2011, avati Nõmmele linnaõiguste andmise 85. aastapäeva ürituse raames ausammas Nõmme rajajale Nikolai von Glehnile. Seejärel kogunesid Nõmme koolid, seltsid, ühendused, sõpruskonnas, pered rongkäigule Glehni parki. Rongkäigu eesotsas ratsutas Nikolai von glehn Voore Tallide eesti tõugu hobusel Amadeus. Vaatamata vihmasele  sügispäevale oli rongkäigus osalejad, kui ka kaasaelajaid palju. Kohapeal sai tutvuda Glehni lossiga ja ronida Tähetorni. Hobuse ümber jagus kuni pimedani uudisimulikke ja rõõmsameelseid lapsi ning ka vanureid, paljude küsimustegaga eesti hobuse kohta või omapoolsete lugudega kokkupuutest hobustega.

Fotod: Katrin Kuri ja Kalev Mitt

Laupäeval, 20.augustil 2011 toimusid Vääna Ratsakeskuses Koolisõidu "Suur ja Väike Karikas 2011" finaalsõidud.  Voore Talle esindas seekord Ingrid Randlaht eesti tõugu hobusel Amadeus. Tihedas konkurentsis saadi Tulemuseks tubli 59,5%.  Karikasarjas on ingrid teinud varasemad kaks edukat starti Voore Tallide sugutäkul Apollo.  Amadeusiga on karikasarjas startinud kahel korral Kristiin Helisalu.

Tulemusi näed HOBUMAAILM.EE ja ülevaate finaalvõistlusest leiad SIIT.

 

13. augustil toimus Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumis eesti tõugu hobuste ja eesti maakarja päev.
Koostöös muuseumi, Eesti Maakarja Kasvatajate Seltsi ja Eesti Hobusekasvatajate Seltsiga korraldati näitus – talupäev, kus ligikaudu 300 pealtvaatajale näidati eesti tõugu hobuseid ja maaveiseid.
Inimestele tutvustati eesti tõugu hobuse universaalsust - head hüppevõimet takistustel, nõtket liikumist koolisõidus ja sitkust vankri ees.
Voore Tallide tiim tegi kaasa rakendisõidu demonstratsioonil, kus pandi proovile nii kutsari kui hobuste oskused kiiruses ja täpsuses. Kaasaelajaid raja ääres ja hilisemaid vankrisõidu soovijaid jagus rohkesti.

Ingrid Randlaht võistles koolisõidus meie eesti tõugu rakendihobustega Amadeus ja Allegro. Võistlejaid oli üllatavalt palju, koguni 17 paari. Amadeusiga saadi tulemuseks 66,1% ja saavutati   I. koht. Allegro tulemuseks 57,6% ja jäi jagama meie kasvatatud hobuse Voore Anetiga VII.-VIII. kohta . esimesel kolmel pildil Ingrid Amadeusiga ja kolmel viimasel Allegroga.

Suured tänud fotograafidele: Ago Ruus ja Anne-Mai Müürsepp

 

19. juunil 2011 toimus Niitväljal ERL-i koolisõiduvõistlus "Suur ja Väike Karikas 2011".   Voore Tallidest olid võistlemas Amadeus ja sugutäkk Apollo. Kristiin Helisalu ja Amadeus sõitsid laste arvestuses A-skeemi ja said tulemuseks 58,5%. Ingrid Randlaht ja Apollo lõpetasid harrastajate arvestuses A-skeemi tulemusega 62,7% ja saavutasid sellega II koha. Teise stardi tegid nad esmakordselt juba veidi raskemas L-skeemis ja said tulemuseks 60,6%. ülevaate võistlustest ja Pilte saate vaadata Eesti Hobuse Kaitse Ühingu kodulehel esthorse.ee -st.  Tulemused hobumaailm.ee -s. Varasemate võistluste pilte näed allpool.

 

 

Käisime 21.-22. mail Voore Tallide eesti hobuste paarisrakendit reklaamimas Raplamaa rakendil. olime ainsad kahehobuserakendiga sõitjad. see tekitas inimestes suurt elevust ja sooja vastuvõttu. tegusad päevad lendasid kiiresti ja Saavutatuga võib igati rahule jääda. tulemused rakendihobune.ee lehel.        Meie tiimi kuulusid eesti hobused Amadeus ja allegro; kutsar anu pärisoo ja groomid kristiin helisalu ning jaanus kallaste.

        Fotode Autor: Aare  Hindremäe

 

 

Apollo ja Ingrid Randlaht ning Amadeus ja Kristiin Helisalu Liivaku tallide koolisõiduvõistlustel 28.05.2011 Ingrid võistles Apolloga harrastajate arvestuses ning sai kokkuvõttes 61,67%. Kristiin Amadeusiga võistles noorte arvestuses ja tulemuseks 58%.  

paremusjärjestus ja Tulemused  Hobumaailmas.

       Fotode autor: Ago Ruus

 

 

24. APRILLIL 2011 TOIMUS JÜRI TALLIS KOOLISÕIDUVÕISTLUS. APOLLO VÕISTLES A- klassis ja saavutas II koha 67,28%.  üksikasjalikumat lugemist  Ingridi blogist.

Infot Apolloga paaritamise kohta leiad "Sugutäkk Apollo" lingi alt.

       Fotode autor: Tiina Vallaste

 

 

Apollo Rahula talli koolisõiduvõistlusel 09.aprillil 2011.  Sõitja Ingrid Randlaht.  Hobumaailmas Tulemused.

       Fotode autor: Ago Ruus